Trijumf nakon jedanaesteraca: Kadeti pobijedili na startu turnira “Miljan Miljanić”

Piše: Vladan 995 pregleda Dodaj komentar

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je Bugarsku na startu Memorijalnog turnira ,,Miljan Miljanić“.

,,Sokoli“ su imali prednost od 3:0, međutim, dozvolili su protivniku da se vrati u igru, ali na kraju ipak slavili poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca – 6:5.

– Odigrali smo veoma dobro prvo poluvrijeme. Ipak, u nadoknadi smo primili gol i pokvarili utisak o nastupu u prvom dijelu utakmice. U nastavku smo bili dosta nesigurni i nervozni, vjerovatno i zbog nekih izmjena koje smo morali da napravimo zbog povreda. Imali smo i problema na fizičkom planu, ali smo uspjeli da riješimo meč u svoju korist. Slijedi nam utakmica sa Srbijom, nadamo se da ćemo uspjeti da budemo što sigurniji tokom svih 90 minuta – kazao je selektor Slobodan Drašković.

Crna Gora je povela već u 3. minutu, kada je Anastas Pemerski postigao autogol. Sedam minuta kasnije bilo je 2:0 za našu reprezentaciju zahvaljujući golu Jovana Dašića. U 23. minutu bilo je 3:0 za Crnu Goru, pogodak je postigao Ognjen Bakić nakon asistencije Andreja Bajovića.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Bugarska je smanjila zaostatak preko Martina Hajdarova. Bugari su u nastavku postigli još dva gola, u 60. i 86. minutu mrežu naše selekcije tresao je Martin Smolenski.

Ipak, Crna Gora je bila bolja u izvođenju jedanaesteraca i tako zakazala duel sa Srbijom u finalu turnira, koje je na programu 23. maja od 17 časova.

CRNA GORA – BUGARSKA 3:3 (nakon penala 6:5)

1:0 – Anastas Pemerski (ag) 3′, 2:0 – Jovan Dašić 10′, 3:0 – Ognjen Bakić 23′, 3:1 – Martin Hajdarov 45′, 3:2 – Martin Smolenski 60′, 3:3 – Martin Smolenski 86′

Crna Gora: Nikola Ivezić, Nikola Vukotić, Ognjen Đinović, Jovan Dašić (od 77. Marko Vujačić), Ognjen Bakić (od 68. Dušan Vuković), Lazar Mijović, Dušan Šuškavčević (od 68. Matija Krivopakić), Ljubomir Pejović, Bojan Adžić (od 55. David Šćekić), Kristijan Ernec (od 55. Matija Lambulić), Andrej Bajović.

Bugarska: Radostin Georgijev, Aleksandar Bučkov, Kalojan Kostov, Lazar Bojanov, Anastas Pemerski, Dimo Krastev, Martin Sorakov, Martin Hajdarov (od 77. Valentin Nikolov), Martin Smolenski, Dimitar Ivanov (od 46. Mark Papazov), Aton Bakalov (od 46. Danijel Navčev).