Trijumf Mladosti, Sutjeska i Zeta poraženi

Piše: Reprezentacija.me 878 pregleda Dodaj komentar

Ekipa koju sa klupe predvodi strateg Dejan Vukićević slavila je u Podgorici u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Podgoričani su pružili odličnu partiju protiv Gandžasara i pravo je čudo što je konačan rezultat bio minimalno na strani Mladosti. Tokom čitavog susreta ređale su se prilike, Krkotić, Zec, Radinović, Ćetković i ostali, imali su nebrojeno šansi da zatresu mrežu gostiju ali lopta jednostavno nije htjela u gol.

Konačnih 1:0 postavio je Đurišić sa linije penala, nakon jako čudne, možda i komične situacije u šesnaestercu Gandžasara.

Zeta je na gostovanju u Sarajevu pretrpjela minimalan poraz od ekipe Željezničara. Rezultat koji sve ostavlja otvorenim svakako ne može činiti Zećane nezadovoljnima. Željo je igrao napadački fudbal i stvarao šanse dok je Zeta igrala tvrdo i svoju priliku čekala iz kontra napada.

Konačan rezultat postavljen je u 48. minutu kada je mrežu Zete zatresao Lendrić.

Nešto ranije, Sutjeska je poražena u Sofiji na gostovanju Levskom. Evidentno je da je ekipa Levskog kvalitetnija, ali treba reći da ni Sutjeska nije pružila partiju u skladu sa svojim mogućnostima. Konačnih 3:1 nikako ne čini ovaj dvomeč završenim prije nego što se u Nikšiću odigra revanš.

Gol koji je postigao Marković u 79. minutu ostavlja nadu Nikšićanima da u revanšu mogu do velikog iznenađenja.

Revanši će, dakle, odlučiti u sva tri kvalifikaciona susreta koji će se igrati iduće nedjelje.