Džudisti osvojili osam medalja u San Marinu!

Piše: Ognjen 709 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski džudisti nastup na Igrama malih zemalja Evrope završili su sa osam medalja – pet zlatnih, jednom srebrnom i dvije bronzane medalje.

Zlatne medalje nadmoćno su osvojili Danilo Pantić,  u kategroriji do 100 kilograma, Marko Bubanja do 90, Arso Milić do 81, te djevojke Elma Ličina do 52 i Ivana Šunjević do 63 kilograma.

Pantić je na putu do trofeja pobijedio Islanđanina Grimura Ivarsona, Franka Vatana iz Monaka i Luksemburžanina Valentona Knobolca.

Očekivao sam zlato, a posebno mi je drago što je osvojena na debiju na ovom takmičenju. Uvijek je lijepo takmičiti se za Crnu Goru, nadam se da ću biti u timu i za dvije godine u Budvi“, rekao je Pantić.

Siguran nastup imao je Arso Milić, koji je na putu do finala Kipranina Kirijakosa Nikolaua i Ivana Sančeza Garsiju iz Andore, a za zlato rutinski savladao Džona Blanka iz Monaka.

Marko Bubanja je, takođe, opravdao očekivanja. Nakon efektnih pobjeda nad  Denisom Barbonijem iz Luksemburga i Davidom Buhelom iz Lihtenštajna, u finalu je bio bolji od Paola Persolja iz San Marina.

Moglo je bolje, ali nisam dugo trenirao džudo, već sam radio na fizičkoj pripemi – trčanje i teretana. Vidjelo se da mi fali borbi, ali to ću da nadoknadim u narednom periodu i tokom priprema za Svjetsko prvenstvo. Imam vremena da se spremim za to takmičenje, na kome se nadam i medalji“, rekao je Bubanja.

U ženskoj konkurenciji, Elma Ličina je pokazala najviše, pobjedama nad Luksemburžankom Kim Eiden, Sarom Jalinom Alag iz Monaka, Ladom Babi iz Andore i Stefani Rajner iz Lihtenštajna.

Hvala ljudima iz saveza što su odabrali mene da predstavljam Crnu Goru na ovom takmičenju, hvala treneru Mrvaljeviću. Vjerujem da sam opravdala očekivanja. Dobro sam se spremila i to pokazala u borbi“, kazala je Ličina.

Ivana Šunjević do zlata bila bolja od Tejlor King iz Luksemburga i Lije Ruiz Povedano iz Andore.

Srebrnu medalju osvojio je Balša Sinanović do 73 kilograma, a bronzani su bili Jusuf Nurković do 66 i Jovana Peković do 70 kilograma.

Džudiste u petak očekuje nastup u ekipnoj konkurenciji.