Treća vezana pobjeda Budućnosti!

Piše: Ognjen 722 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici ekipu Igokee 75:60 (26:12, 19:17, 16:17 i 14:14), u utakmici 18. kola ABA lige.

Budućnost je dobila i prvi međusobni duel u Laktašima (93:92), a večeras je upisala 13. pobjedu u regionalnom takmičenju ove sezone.

Crnogorski prvak poveo je na startu 10:0, vodio je i 15:2, razlika je u desetom iznosila 17 (26:9), koliko je bilo i u 16. minutu (40:23).

Najubjedljjiviju prednost imao je u 22. minutu, kada je bilo 18 razlike (47:29).

Najefiksniji u pobjedničkom timu bio je Markus Vilijams sa 17, Suad Šehović dodao je 14, dok su sa po 12 poena meč završili Klasen I Boris Savović.

U ekipi Igokee, koja je doživjela deveti poraz, najbolji je bio Strahinja Mićovvić sa 15 koševa.

Drugi crnogorski predstavnik, barski Mornar, sjutra biće gost FMP Železnika (21).

Budućnost Voli će u narednom kolu, 22. januara, igrati u Baru protiv Mornara.