Toronto vratio brejk, Orlandu nije pomogao odlični Vučević

Piše: Ognjen 759 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Orlanda poraženi su od Toronta 98:93 u trećem meču prve runde NBA doigravanja.

Reptorsi su tako vratili brejk, pa sada vode u seriji 2:1.

Orlando je dao ogroman napor da se vrati u ovaj meč, ali nijesu domaći nagrađeni za trud.

Naime gosti su na ovom meču uz odlične procente šuta konstantno diktirali tempo. Već na startu bilo je 0:10, a tokom prvog perioda imao je Toronto i 11 poena viška, ali je Orlando do kraja prve četvrtine prišao na dva poena zaostatka i držao egal do poluvremena.

U trećoj četvrtini Nikola Vučević imao je sjajnu rolu, vezao dvije trojke i donio dva poena prednosti Orlandu, koji je vodio samo u tim trenucima.

Toronto je uzvratio fenomenalnim minutima u kojima je stigao do čak 17 poena prednosti, bila je to praktično sredina posljednjeg perioda pa se činilo da je meč gotov.

Ipak Magični se nijesu predali, Ros se raspucao, naš Vučević sjajno asistirao nakon udvajanja i prednost je pala na samo tri poena, 96:93.

Reptorsi su imali napad, odlučili se za Lenarda koji je promašio trojku, ali se lopta toliko daleko odbila, da je Lauri uhvatio na liniji za tri poena i time riješio meč.

Vučević je ubacio 22 poena uz 14 skokova i šest asistencija. Ros je dao 24, 14 poena dodao je Ajzek, ali su podbacili ostali. Gordon 10 poena, Furnije i Ogastin po sedam.

Kod Toronta nestvarno dobri Siakam 30 poena, 11 skokova i četiri asistencije bez ijedne greške, 16 poena i 10 skokova dodao je Lenard.

Orlando će biti domaćin i četvrtog meča.