Toronto prvi put u NBA finalu u istoriji

Piše: Vladan 746 pregleda Dodaj komentar

Jedini kanadski tim u NBA ligi večeras je ispisao istoriju – Toronto Reptorsi pobijedili su u šestoj utakmicu po četvrti put Milvoki Bakse i plasirali se u prvo NBA finale u istoriji kluba.Domaćin je u neizvjesnoj utakmici ostvario pobjedu rezultatom 100-94 iako je na samom startu utakmice gost iz Milvokija došao do dvocifrene prednosti a na kraju prve četvrtine bilo je 18-31.

Toronto je u nastavku uspio da priđe na tri poena zaostatka da bi ipak Milvoki uspio da na poluvrijeme ode sa 7 poena viška – rezultat je bio 50-43.

Najveću prednost Milvoki je imao pri rezultatu 61-76 ali je najbolji igrač Toronta Lenard bio heroj domaćeg tima u nastavku.

Ne samo što se najviše isticao i u odbrani i u napadu i inicirao prekokret, već je i digao dvoranu na noge fantastičnim zakucavanjem preko zvijedze i najboljeg igrača Milvokija Adetokumba kojom je Toronto došao do 8 poena prednosti.

Kanadski tim nije ispuštao prednost do kraja a Milvoki nije uspijevao da ponovo dođe do prednosti i do pobjede koja bi značila majstoricu u Milvokiju pa će Reptorsi u istorijskom finalu igrati protiv Golden Stejta koji je lako eliminisao Portland Trejlblejzerse.