Toronto nadomak istorijske titule: Golden Stejt ponovo srušen u Orakl Areni za 3-1 u finalnoj seriji NBA!

Piše: Vladan 381 pregleda Dodaj komentar

Još jednom je kanadski tim iznenadio aktuelnog šampiona NBA lige iz Kalifornije – nakon 109-123 u Orakl Areni prije dvije noći večeras je na istom mjestu gostujući Toronto ponovo ubjedljivo slavio protiv Voriorsa rezultatom 92-105.

Ipak, utakmicu je mnogo bolje započeo domaći tim koji je imao i dvocifrenu prednost ali je krajem poluvremena Toronto uspio da znatno smanji zaostatak i na odmor pođe sa “minus” 4.

U nastavku je gostujući tim zaigrao sjajnu košarku i treću četvrtinu dobio sa čak 16 razlike (21-37) a veliku prednost uspio je i da sačuva do kraja.

Ponovo je najefikasniji kod Toronta bio Lenard sa 36 poena dok su u Voriorsima najistaknutiji bili Tomson (28 poena) i Kari (27 poena).

U noći između ponedjeljka i utorka odigraće se peta utakmica u Scotiabank Areni u Torontu a domaći tim će u slučaju pobjede proslaviti prvu NBA titulu u istoriji kluba.