Top forma Vladana Lipovine, pobjeda za Simića i Melsungen

Piše: Ognjen 819 pregleda Dodaj komentar

Naš reprezentativac Vladan Lipovina je i ovog vikenda bio junak Hitenberga. Novi njemački prvoligaš je osvojio treći bod danas protiv Gepingena 28:28, a isti je po treći put donio upravo Cetinjanin, koji je zablistao kada je bilo najpotrebnije. Hitenberg je na pet minuta prije kraja gubio 28:25, a onda je Lipovina ušao u igru i sasuo tri projektila za veliko slavlje kluba iz Gisena.
Lipovina je na terenu proveo 20 minuta i postigao je 4 gola uz dvije asistencije. Urban je sa šest kod gostiju bio najefikasniji, dok je Šešum bio odličan sa četiri.
Melsungen je uzeo bodove u Mindenu 30:26. Naš Nebojša Simić je na golu proveo 30 minuta i upisao je šest odbrana, dok su Alendorf sa osam, te Kin sa sedam golova bili najefikasniji u pobjedničkom timu. Aleksandar Svitlica je postigao jedan gol kod domaćina.
Lemgo je savladao Štutgart 24:21, istakao se Gvardiola sa osam golova, dok je pobjedu upisao Ludvigskafen koji je bio bolji od Gumersbaha 28:24.