Todorović i Himki ubjediljivi pred početak plejofa

Piše: Reprezentacija.me 713 pregleda Dodaj komentar

Himki je u gostima u posljednjem kolu regularnog dijela VTB Lige savladao ekipu Eniseja 104-64 (27-11, 34-22, 30-20, 13-11).

Onako kako su željeli, igrači i stručni štab Himkija su priveli prvi dio šampionata kraju, ubljedljivom pobjedom kojom su osigurali treće mjesto pred početak završnice, iza prvoplasirannog CKSA i drugoplasiranog Zenita.

Gosti su u prvoj četvrtini poveli 27-11 i više se nisu osvrtali, pokazavši odmah na početku da su došli po pobjedu. Na startu druge četvrtine domaćin je kasnio za Rusima 24 poena, a najmanja razlika je bila 15 poena, tako da Himki i Marko Todorović nijesu imali problema da iskontrolišu utakmicu i privedu je kraju.

Upravo na krilima rođenog Podgoričanina u prvom poluvremenu Himki je prelomio utakmicu, jer je naš 25-ogodišnji centar u tom periodu igre postigao 13 poena. Marko je utakmicu završio sa 15 poena i 6 uhvaćenih lopti bez promašaja iz igre i sa penala (6/6) (3/3).
Marka su pratili Rouland sa 19 poena, 6 skokova i 5 asistencija i Aleksej Šved sa 19 postignutih koševa.

Ove dvije ekipe će se sastati na startu plejofa, u četvrtfinalu, i biće zanimljivo vidjeti da li će ekipa Duška Ivanovića ponoviti sjajnu partiju protiv istog protivnika.