Tim LAVLJE SRCE – HRABRA Crna Gora savladala Češku!!

Piše: Ognjen 988 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Crne Gore savladale su reprezentaciju Češke rezultatom 28:27 u drugom kolu EP u Švedskoj!

I ko kaže da je onakva partija u meču sa Danskom bila slučajna taj se vara – ove djevojke imaju budućnost!

I znale su one večeras da se vrate posle svakog primljenog gola, imale su karakter, nije bilo čak ni kapitenke Milene Raičević koja ih je nosila u prvom duelu ali smogle su snage da na kraju slave čak i sa igračicom manje u polju!

Dugo smo na startu meča gubili sa 1:0 ali onda na scenu stupa sjajna Andrea Klikovac koja sa tri uzastopna gola dovodi Crnu Goru do vođstva od 3:1. Vraćaju se Čehinje u igru, stiže i poravnanje ali onda i projektil Đine Jauković za novo vođstvo. Razigrala se u tim momentima i Itana Grbić koja donosi vođstvo “lavicama” od tri gola razlike, a priliku da nam se ponovo Čehinje približe uskraćuje Ljubica Nenezić koja prvo brani sedmerac a onda i Ema Ramusović koja postiže gol. Seriju Čehinja koje su ponovo izjednačile prekinula je Dijana Ujkić ali samo na kratko. Već u narednom napadu u 20. minutu na semaforu je stajalo 8:8. Samo tri minuta kasnije imamo dva gola minusa, oba primamo sa sedmerca a mini seriju prekida Đina Malović, na isti način ali samo jednom. Teško igramo u napadu, samo pogodak Đine Malović iz sedmerca u tim momentima. Čehinje su bile u seriji 6:2 i i imale prednost 10:9. Marina Rajčić je odbranila dva udarca sa sedam metara. 13:12 na poluvremenu, jer je Jauković pogodila nevjerovatnom jačinom iz slobodnog udarca kada je vrijeme već isteklo. Start drugog poluvremena – Majda je načela protivničku mrežu i to dva puta u nizu. Uzvraćaju djevojke u crvenoj opremi večeras ali ne da Đina Jauković – novi bum bum začinjen i odbranom Marine Rajčić u idućem napadu. I naredni trzaj u 42. minutu prave Čehinje, koriste neke naše greške u napadu ali ponovo se ne damo i ponovo Jauković sjajno probija i vraća nas na plus 2 – 18:16. Uspjevaju ponovo rukometašice Češke da preko Erabkove dišu za vratom našim djevojkama da bi jelena Despotović sjajnim solo prodorom uspjela da izbori sedmerac i isključenje – sigurna je bila Đina Malović (21:19 – ponovo držimo plus 2). U narednom napadu primamo gol, Adžo je tražio tajm – aut a na 10 minuta do kraja imamo gol plusa. I uspjevale su naše, vraćale se kad god je bilo teško, a onda u 53. minutu Ručkova sa sedmerca vraća stvari na početak – 23:23. A onda bljesak i to sa igračicom manje – Ramusović pa Mehmedović, ponovo smo na sedmom nebu! Ručkova zatim postiže gol sa 7 metara ali Đina fantastično pronalazi Majdu i opet smo na plus dva. Primamo gol ali nas fantastične intervencije Marine Rajčić drže u životu a sve to ponovo kruniše ko bi drugi do Majda Mehmedović! Čudesna je na golu u ovim momentima bila Marina. Isključena je Premovićka, na minut i 30 do kraja sa dvije igračice manje uspjevamo da nekako primimo samo jedan gol i sačuvamo loptu a onda se i odbranimo za veliku veliku pobjedu ove mladosti!

Najefikasnije u našem taboru bile su Jauković i Mehmedović sa po 7 golova ali večeras nećemo nijednu posebno izdvajati. Ovo je pobjeda kolektiva, pobjeda mladosti i pobjeda budućnosti. Ovo je priprema za Tokio i za vjerujemo puno toga lijepog što nam ove “lavice” mogu donijeti. Napravljen je veliki korak ka plasmanu u drugu fazu, a Crna Gora će u trećem kolu, u petak u 18 sati i 30 minuta, igrati sa Mađarskom.