Tijesan poraz crnogorskih kadeta od Francuske

Piše: Ognjen 726 pregleda Dodaj komentar

Kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore pretrpjela je treći poraz u četvrtom kolu turnira u turskom gradu Samsunu.

Bolji od Dubljevićevih izabranika danas je bila selekcija Francuske rezultatom 59:58.

Naši momci su mnogo bolje počeli meč i ubrzo stekli visoku prendnost (4:17), a dvocifren višak su održavali u većem dijelu prvog poluvremena.

Ipak, Francuzi su u nastavku meča zaigrali angažovanije istopivši zalihu Crnogoraca, a do prve prednosti su stigli tek u 35. minutu (55:54).

Naši momci su 52 sekunde prije kraja ponovo prešli u vođstvo kada je Brnović iskoristio jedan od dva penala (57:58), ali je 7 sekundi prije kraja Ajaji pogodio za pobjedu Francuske.

Najbolji u našem državnom timu bili su Žižić sa po 16 poena i skokova, Brnović sa 16 pogodaka i 6 uhvaćenih lopti i Drobnjak sa 14 poena.

Na drugoj strani izdvojio Kodro sa 14 koševa.

Posljednji meč grupne faze Crna Gora igra sjutra u 18 časova protiv selekcije Argentine.