Težak zadatak za Grofa – Krila blizu baraža za opstanak

Piše: Ognjen 888 pregleda Dodaj komentar

Četvrti poraz na posljednjih pet mečeva u Premijer ligi Rusije, uz samo jedan remi, usmjerio je Krila Sovjetov crnogorskog trenera Miodraga Božovića ka baražu za opstanak.

Krila su juče na stadionu “Kosmos” u Samari, pred 37.276 gledalaca, poražena od Spartaka iz Moskve sa 2:1. Gosti su vodili golovima Ze Luiša iz penala u 18. i Argentinca Malgareha u 50. minutu, a poraz domaćih ublažio je Burlak u 83. minutu.

Ako Dinamo iz Moskve sjutra osvoji barem bod protiv otpisanog Jeniseja, ili u posljednjem kolu protiv Arsenala iz Tule, Krila idu u baraž, a rival bi trebalo da bude Tom iz Tomska ili Nižnji Novgorod.

Baraž za opstanak biće novi, do sada jedinstveni izazov za Božovića, koji je rekorder-stranac po broju klubova koje je vodio u Rusiji. Sa nekima je napravio ogromne uspjehe – Rostov je odveo do trofeja u Kupu, Amkar je izveo na evropsku scenu, a malo mu je nedostajalo da to uradi sa Arsenalom iz Tule i FK Moskvom.

Božović je sjedio i na klupi moskovskih velikana, Dinama i Lokomotive.