Težak poraz Budućnosti u Dabašu

Piše: Ognjen 908 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti pretrpjele su težak poraz na gostovanju ekipi Ferencvaroša na startu glavne runde Lige šampiona rezultatom 34:26.

Loše drugo poluvrijeme, svega osam postignutih golova i vrlo loše izdanje u odbrani, koštalo je izabranice Dragana Adžića boljeg rezultata u Dabašu.

Početak utakmice nije nagovještavao takav epilog, jer su „plave“ lako pronalazile rupe u odbrani lidera mađarskog šampionata i održavale prednost u prvom poluvremenu. Nažalost, u posljednjih 70 sekundi su primile tri gola i dozvolile protivnicama da na veliki odmor odu sa minimalnim plusom (19:18).

U nastavku ništa nije funkcionisalo u igri najmlađeg tima u Ligi šampiona – lopte su se gubile u seriji, pa je tim Gabora Eleka iz minuta u minut povećavao prednost.

U pobjedničkom sastavu najefikasnija je bila Laura Van Der Hejden sa 7 golova, a po 5 puta su se u listu strijelaca upisale Lukaš, Penja i Kovašic.

U ekipi Budućnosti Jauković 6, Grbić 5 i mlada Tatjana Brnović 4 gola.

Vardar je vodeći na tabeli sa maksimalanih deset bodova.

Mec je drugi sa šest, koliko ima i Ferencvaroš, dok je Budućnost četvrta sa četiri boda.