Telekom Prva liga: Rudaru samo bod, Mladost se primakla vrhu

Piše: Ognjen 538 pregleda Dodaj komentar
Rudar nije u potpunosti iskoristio poraz Sutjeske. Pljevljaci su remizirali sa timom Grblja. Mladost je pobjedom nad Bokeljom skočila na drugo mjesto.

Jesenji šampion propustio je šansu da ode na plus sedam u odnosu na aktuelnog prvaka. Pljevljaci su remizirali bez golova protiv Grblja, pa sa 42 boda imaju pet više od Sutjeske. Iz ovog kola je profitirala Mladost koja je druga sa 40 bodova.

Podgoričani su savladali Bokelj 4:2. Do startnog trijumfa u proljećnom dijelu šampionata došla je golovima Miroja Jovanovića u 22, Miloša Đalca u 37. i 59. i povratnika u crnogorski fudbal Ivana Vukovića u 64. minutu.

Pogotke za Bokelj postigli su Luka Maraš u 3. i Aleksandar Macanović u 57. minutu.

Na ostala tri meča viđena su dva gola, a slavili su Lovćen i Petrovac. Cetinjani su pogotkom Vujanovića 12 minuta prije kraja pobijedili Mogren. Petrovac je slavio kao gost u Beranama, a strijelac odluke bio je Ivan Knežević četiri minuta prije kraja duela.