TELEKOM 1. CFL: Poraz Mladosti, Rudar jedva do boda, Burzanović srušio Zetu

Piše: Ognjen 761 pregleda Dodaj komentar

Rudar je smanjio zaostatak za ekipom Mladosti sa devet na osam bodova, epilog je prvog kola drugog dijela sezone Telekom 1. CFL.

Domaći šampionat je nastavljen šokovima – Mladost je poražena u Baru, od posljednjeplasiranog Mornara, kome je to prva pobjeda kod kuće ove sezone, dok je Rudar golom Nome u 89. minutu jedva izvukao bod pod Golubinjom protiv Lovćena (1:1).

Mladost je prekinula seriju od devet uzastopnih pobjeda, čime je propustila priliku da se izjednači sa rekordnom pobjedničkom serijom Budućnosti iz 2012. godine (10 pobjeda).

Iznenađenje je i poraz Zete u Danilovgradu – ekipa Dejana Vukićevića je najavila juriš ka gornjem dijelu tabele, ali je umjesto toga nastavila seriju poraza. Novi trener Iskre, Ratko Stevović, debitovao je pobjedom, što je prvi trijumf Danilovgrađana na stadionu “Braća Velašević” ove sezone.

Bokelj je golom Miloša Nikezića savladao Dečić na kampu FSCG u Podgorici i učvrstio se na 4. poziciji.

Najubjedljiviji je bio Grbalj, koji je savladao Petrovac sa 4:1, uz dva gola Ivana Jablana.

Bokelj bolji od Dečića na Starom aerodromu, dok se derbi kola igra u 18 sati pod Goricom, kada se sastaju Budućnost i Sutjeska.

Rezultati:

Dečić – Bokelj 0:1

Miloš Nikezić 14.

Grbalj – Petrovac 4:1

Ivan Jablan 20, 50, Milan Zorica 53, Petar Vukčević 47. – Boris Kopitović 42.

Lazar Carević, golman Grblja, dobio je crveni karton u 67. minutu

Rudar – Lovćen 1:1

Noma 89. – Vladan Tatar (penal) 7.

Mornar – Mladost 2:0

Stevan Marković 27, Jovan Vučinić (penal) 86.

Iskra – Zeta  1:0

Goran Burzanović 1.

Kovačević (Iskra) promašio je penal u 46. minutu, Cavnić (Zeta) je dobio crveni karton u 77. minutu