Tandem Ivanović – Nikolić nedovoljan za pobjedu nad Radonjićem i Zvezdom!

Piše: Ognjen 611 pregleda Dodaj komentar
Nikola Ivanović (Mega Leks)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mega Leks i u drugoj utakmici finala ABA lige sa 93:74 i poveli su sa 2-0 u seriji.

Zvezda je opravdala ulogu favorita, čak devet igrača upisalo se u strijelce u prvom poluvremenu, u kom gosti nisu imali nijedan skok u napadu, da bi u nastavku presudili evroligaško iskustvo i veća rotacija tima našeg Dejana Radonjića.

Megina nevjerovatna odbrana, sa mnogo udvajanja i trošenja često je ostavljala višak domaćoj ekipi. To su kažnjavali trojkama Lazić, Micić, Jović i Miler. Upravo su Kvinsi i Kinsi bili posebno raspoloženi za zakucavanja kao sa NBA parketa, kojima su mamili aplauze publike u ranoj fazi.

Tandem Danilo Nikolić – Nikola Ivanović gurao je goste čiji je otpor u finišu treće dionice počeo da lomi Marko Simonović.

Crnogorski košarkaši i u ovom duelu imali su zapažena izdanja – Ivanović je meč završio sa 22 a Nikolić sa 16 poena.

Kod Zvezde istakao se Simonović sa 16.

Treći meč igra se u ponedeljak (20.30) u Sremskoj Mitrovici.

Crvena zvezda – Mega Leks 93:74 (26:21, 26:18, 20:21, 21:14)

Hala: Aleksandar Nikolić. Gledalaca: 3.000. Sudije: Belošević i Maričić (Srbija), Obradović (BiH).

Crvena zvezda: Kinsi 10, Rebić 3, Dangubić, Mitrović 9, Lazić 10, Micić 6, Simonović 16, Gudurić 8, Jović 9, Miler 11, Cirbes 9, Štimac 2.

Mega Leks: Simić 2, Đoković 3, Veljković 2, Musić, Ivanović 22, Pavlović, Luvavu, Zagorac 16, Simeunović 6, Nikolić 16, Janković 7, Pecarski.