Šveđanke još jednom lak zalogaj za naše “Lavice”

Rajko
Piše: Rajko 718 pregleda Dodaj komentar
RSCG / Repost: @lejlaspahic_

Crnogorske rukometašice pobijedile su Švedsku 32:30, u generalnoj probi za Evropsko prvenstvo u Francuskoj.

Ekipa Pera Johansona gubila je na poluvremenu 16:13, ali je u nastavku uspjela da preokrene i slavi u Skandinaviji.

Blistala je Đina Jauković sa 12 golova, dok je sedam puta mrežu rivala pogađala Jovanka Radičević.

ŠVEDSKA – CRNA GORA 30:32 (12:16)

Geteborg –  Dvorana „Liseberg”. Gledalaca: 1.881. Sudije: Fremestad i Pedersen (Švedska). Sedmerci: Švedska 2 (2), Crna Gora 6 (6). Isključenja: Švedska 10, Crna Gora 12 minuta.

Švedska: Bundsen 1 (10 odbrane), Iden (četiri odbrane), Ride, Melegord 2, Stremberg 2, Blom 2, Roberts 2, Sand 1, Lundstrem 2, Gustin 7, Lagerkvist 2, Gulden, Blomstrand 1, Hagman 3 (2), Mesing 1, Jakobsen, Alm 4.

Crna Gora: Rajčić (pet odbrana), Nenezić (sedam odbrana), Radičević 7, Jauković 12 (6), Brnović, Klikovac 1, Ujkić, Premović, K. Bulatović 4, Pavićević, Ramusović 1, Mehmedović 2, Despotović, A. Bulatović 1, Raičević 4, Grbić.

Crna Gora je u prije dva dana takođe pobijedila Švedsku u prvoj prijateljskoj utakmici.

“Lavice” će prvi meč na Evropskom prvenstvu u Francuskoj odigrati u petak od 21 sat protiv Slovenije u Nansiju.