Sutjeska šampionski – Pobjeda u derbiju protiv Budućnosti na zatvaranju sezone

Piše: Rajko 566 pregleda Dodaj komentar

Sutjeska slavila pod Goricom 2-3 u posljednjem ovosezonskom meču Telekom 1. CFL.

Budućnost je pod Goricom ugostila šampiona Sutjesku u meču bez rezultatskog značaja u kojem su zaključili ovosezonski šampionat Crne Gore.

U susretu koji nije imao rezultatskog značaja niti za podgoričke niti za nikšićke “plave”, ekipa Nikole Rakojevića odigrala je meč na način na koji je igrala većim dijelom sezone i tako pokazala zbog čega je više nego zasluženo došla do treće titule.

Susret je počeo u laganom ritmu kada je na obje strane viđeno par poluprilika, da bi do prvog gola pod Goricom došlo u 22. minutu utakmice. Nakon asistencije Denkovića svoju priliku je iskoristio Luka Merdović i doveo nikšićki tim do prednosti.

Odličnu priliku za gol imao je i Igor Ivanović u 44. minutu, ali je na sreću Miloša Dragojevića promašio čitav gol. Ipak, već u narednom napadu gostiju, nakon odlične akcije i duplog pasa sa Denkovićem, precizan je bio Marko Vučić koji postavlja konačan rezultat prvog dijela igre.

Samo nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu najbolju priliku na utakmici imao je Branislav Janković, koji nije pogodio, a asistent je bio ponovo Denković. Nije prošao ni cijeli minut nakon toga, kada je Ivanović uspio da uradi ono što mu nije pošlo za nogom pred kraj prvog dijela igre. Najbolji igrač šampionata je tako uspio da upiše svoj 14. gol u sezoni, a treći za Sutjesku u ovom meču i tako prigrabi i titulu najboljeg strijelca lige.

Do kraja susreta viđeno je još par prilika na obje strane, a svoje je iskoristio domaći tim pred sam kraj susreta. Prvo je pet minuta prije kraja kapiten domaćih Darko Nikač pogodio i tako smanjio na 1:3, da bi u posljednjem minutu regularnog toka crnogorskog klasika Milan Vlaisavljević postavio konačnih 2:3.

Šampion Crne Gore je ovom pobjedom prvenstvo završio sa 79 osvojenih bodova, odnosno 22 više u odnosu na najvećeg i najbližeg rivala, tim Budućnosti, što je najubjedljivija razlika otkad se igra crnogorski fudbalski šampionat.