Sutjeska protiv Sparsa do novog poraza u ABA 2 ligi

Piše: Ognjen 689 pregleda Dodaj komentar
Emir Hadzibegovic (Photo: Sutjeska/Foto MM)

U utakmici 9. kola ABA 2 lige, Sutjeska je večeras na svom parketu poražena od Sparsa rezultatom 67:74.

Od samog starta meča igralo se koš za koš gdje su se ekipe smjenjivale u vođstvu, da bi na kraju prve četvrtine tim Zorana Glomazića imao dva poena prednosti.

U drugoj dionici je nastavljeno u istom ritmu, kada nijedna ekipa nije uspijevala da se rezultatski odlijepi, iako je Sutjeska veći dio imala prednost, ali je tim iz Sarajeva u ovom dijelu igre postigao dva poena više od protivnika, pa se na veliki odmor otišlo sa neriješenim rezultatom (38:38).

U nastavku ipak gosti pojačavaju gas, kada uspijevaju i rezultatski da se odlijepe, na šta igrači Sutjeske nijesu imali pravi odgovor, tako da se u posljednjih deset minuta igre ušlo sa razlikom od deset poena u korist Sparsa.

Pokušavali su u posljednjoj dionici igrači domaćeg tima da se približe, ali bez uspjeha, prije svega zbog efikasnih napada gostiju, pa je sarajevska ekipa tako uspjela bez velikih uzbuđenja u finišu da privede meč u svoju korist.

Najefikasniji u ekipi Sutjeske bio je Radosav Spasojević koji je sa 23 postignuta poena bio i najbolji akter meča, dok je u pobjedničkom timu najbolji bio Nemanja Protić sa 17 poena.

Sutjeska naredni meč u ABA 2 ligi igra 6. decembra u Skoplju protiv MZT-a.