Sutjeska poklekla u Sarajevu

Piše: Rajko 606 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Sutjeske poraženi su večeras u Sarajevu od ekipe Sparsa rezultatom 76:74 u utakmici 20. kola ABA 2 lige.

Prvih deset minuta proteklo je u znaku nikšićke ekipe, koja je čvrstom igrom u odbrani uspjela da napravi šest poena prednosti pa je na kraju prve četvrtine na semaforu stajalo 17:23.

U drugoj dionici domaći sastav je konsolidovao redove i  uspio da preokrene rezultat u svoju korist, pa se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 40:35 za ekipu Sparsa.

Treći period igre donosi novi preokret, a u ovom dijelu meča razigrao se Nikola Pavlićević koji je zadavao mnogo problema odbrani sarajevskog tima što je uticalo i na rezultat, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 52:63 u korist Sutjeske.

Nikšićani su u nastavku ipak, nakon presinga igrača Sparsa, dozvolili da im se “istopi” prednost, pa se u posljednja dva minuta ušlo sa egalom (68:68). U samoj završnici košarkaši sarajevskog tima imali su više sreće što im je donijelo 15. trijumf u sezoni.

Najbolji u sastavu domaćih bio je Kenan Bajramović sa 19 poena, dok je u ekipi Sutjeske najefikasniji bio Draško Knežević sa 23 postignuta poena.

Naredno kolo na programu je 6. marta, kada će Sutjeska u Nikšiću igrati protiv MZT Skoplja.