Sutjeska pokazala Zadru ko je gazda u Nikšiću!

Piše: Ognjen 675 pregleda Dodaj komentar
Foto - Vijesti
Košarkaši Sutjeske ostvarili su važnu pobjedu protiv Zadra u 13. kolu regionalne ABA lige – 71:60 (19:27,  12:9, 24:7, 16:17).

Sutjeska je u Nikšiću savladala Zadara i tako upisala četvrtu pobjedu u ABA ligi ove sezone. Nikšićani su slavili zahvaljujući fenomenalnoj igri u trećoj četvrtini.

Zadar je kontrolisao meč u prve dvije četvrtine. Gostujuća ekipa je prvu četvrtinu dobila sa 27:19, dok je u drugoj na minut do kraja imala devet poena prednosti 34:25.

Nakon toga Žižić pogodio trojku, da bi Ramljak pogodio za dva, a novom trojkom Žižić je postavio konačnih 36:31 nakon dvadeset minuta igre.

U trećoj četvrtini Sutjeska je briljirala. Nikšićani su sjajno odigrali u odbrani, sveli su gostujuću ekipu na svega sedam poena. Pored odlične igre u odbrani Sutjeska je bila precizna i u napadu, postigla je 24 poena, pa je u posljednju četvrtinu ušla sa 12 poena prednosti – 55:43.

U četvrtoj četvrtini Sutjeska je kontrolisala meč, sigurnom igrom čuvala je prednost, pa je Zadar na kraju upisao šesti poraz.

Sutjesku su do pobjede predvodili Spasojević sa 17 i Albijanić sa 16 poena. U protivničkoj ekipi Delas je postigao 24 poena.