Sutjeska osvojila Ankovićev memorijal!

Piše: Ognjen 620 pregleda Dodaj komentar
Foto - sporsport.ba visici.com

Izabranici Nikole Rakojevića svoj debitantski nastup na memorijalu “Andrije Ankovića” krunisali su trofejom, savladavši u finalu domaćeg GOŠK-a rezultatom 2:1. Ovom utakmicom obje ekipe su opravdale prethodne pobjede nad favorizovanim rivalima. U meču sa pregršt šansi i uzbuđenja na obje strane, prikazana je sjajna igra, ali su fudbaleri Sutjeske na kraju zasluženo slavili.

Na početku utakmice viđena je velika borba na obje strane, a prvu ozbiljniju šansu na meču Sutjeska je imala u 26. minutu preko Kordića, koji je glavom prebacio gol domaćih.

Isti igrač desetak minuta kasnije postiže gol glavom na centaršut Merdovića. Igrao se 35. minut.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorio domaćin, šansu je imao Anković, ali je njegov udarac sa oko 20 metara bio neprecizan.

U 56. minutu, nakon izvanredne akcije Markovića i Kordića po desnoj strani opet je centrirao Merdović, Denković šutirao, a golman Kozić sjajno intervenisao. Na odbijenu loptu natrčao je Božo Marković i šutem pod prečku gola domaćina udvostručio vođstvo plavih.

GOŠK je u nastavku očekivano preuzeo inicijativu i stvarao šanse. U 60. minutu Zolj je imao sjajnu priliku, ali je golman Ličina fenomenalno intervenisao.

fks20

Nadu domaćinu autogolom u 73. minutu vratio je Bubanja.

U samom finišu meča, Sutjeska je mogla pogotka, ali je šut Miloša Vučića iz slobodnog udarca, uz pomoć prečke, odbranio golman GOŠK-a.

Domaćini su ipak mogli do izjednačenja.

U 90. minutu utakmice Vladan Bubanja je napravio prekršaj u kaznenom prostoru. Marko Mišić je namjestio loptu na bijelu tačku, ali je junak današnjeg meča, rezervni golman Sutjeske Suad Ličina, bio na visini zadatka i odbranom osigurao trofej.

Plavi 7. februara igraju prijateljsku utakmicu protiv ekipe Radnika iz Bijeljine. Iako je dogovoreno da utakmica bude odigrana u Nikšiću, u zavisnosti od vremenskih prilika, moguće je da će mjesto odigravanja biti promijenjeno i da će utakmica biti odigrana na nekom od terena na crnogorskom primorju.

Stadion “ Perica Pero Pavlović “ Gabela
Gledalaca oko 300

Sudija: Goran Paradžik
Pomoćnici: Amer Macić i Davor Beljo

Strijelci:
35’ – 0:1 Šaleta Kordić
56’ – 0:2 Božo Marković
73’ – 1:2 Vladan Bubanja (autogol)