Sutjeska nastavila pobjednički niz, savladan i Lovćen

Rajko
Piše: Rajko 581 pregleda Dodaj komentar

U prvom meču 13. kola ABA 2 lige, Sutjeska je u crnogorskom derbiju uspjela da savlada Lovćen u gostima rezultatom 81:87 i tako upiše sedmu pobjedu u ovom regionalnom takmičenju.

Prva četvrtina prošla je u izjednačenoj igri pa je rezultat nakon prvih deset minuta bio 19:17 u korist domaće ekipe.

Nakon toga Sutjeska je napravila seriju 10:0 i stekla prednost od osam poena, ali su Cetinjani uspjeli da se vrate do kraja druge dionice i na odmor odu sa tri poena prednosti.

Tim Zorana Glomazića je u nastavku krenuo veoma silovito, pa je ubrzo ponovo stekao prednost, a treći dio igre riješio je sa 13 poena razlike, pa se u posljednju dionicu ušlo sa rezultatom 57:67.

U četvrtoj četvrtini košarkaši Sutjeske nijesu ispuštali prednost i uspjeli su i pored agresivne igre Lovćena da meč privedu u svoju korist.

Najbolji u domaćoj ekipi bio je Milutin Đukanović sa 17 poena, dok je u redovima Nikšićana najefikasniji sa 27 poena bio Radosav Spasojević.

U narednom kolu, koje se igra 3. januara, Sutjeska će u Nikšiću dočekati mostarski Zrinjski.