Sutjeska nakon drame osvojila Skoplje!

Piše: Ognjen 801 pregleda Dodaj komentar
Foto - ABA liga
Košarkaši Sutjeske ostvarili su jako važnu pobjedu u borbi za opstanak u ABA ligi.

Sutjeska je u gostima savladala MZT Skoplje sa 75:71 (18:18, 13:13, 20:20, 24:20).

U prilično izjednačenom meču Nikšićani su zahvaljujući boljoj završnici savladali MZT Skoplje, a nakon tog trijumfa pobjegli su sa dna tabele.

Prve tri četvrtine završene su bez pobjednika. MZT je u prvoj četvrtini vodio sve vrijeme, ali u samom finišu Varda se pobrinuo da bude neriješeno nakon prvih deset minuta.

Sutjeska je odlično otvorila drugu četvrtinu, serijom 6:0 povela je 24:18. Dugo je Sutjeska imala prednost u drugoj četvrtini, ali u samom finišu MZT je preokrenuo i poveo 31:30, a Raš je pogodio jedno bacanje za 31:31.

MZT je u trećoj četvrtini imao i sedam poena prednosti zahvaljujući seriji 7:0 (42:35). Međutim, Sutjeska je uspjela da se vrati u meč i ponovo izjednači na kraju četvrtine.

U posljednjih deset minuta Sutjeska je gotovo sve vrijeme vodila, ali je bilo neizvjesno do kraja. Ipak, uspješni su bili Nikšićani u penal završnici i stigli su do druge uzastopne pobjede.

Sutjesku je predvodio odlični Varda sa 16 poena, po 14 su dali Pavlićević i Spasojević, dok je Žižić postigao 11 poena. U poraženom timu Luković je bio najefikasniji sa 17 poena.