Sutjeska jesenji prvak Telekom Prve crnogorske lige

Piše: Rajko 706 pregleda Dodaj komentar

Danas je na programu bilo posljednje, 19. kolo, jesenjeg dijela Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Fudbaleri Sutjeske su na svom terenu dočekali posljednjeplasirani tim Prve crnogorske fudbalske lige, Mornar iz Bara i pobjedom osigurali naslov jesenjeg prvaka Telekom Prve fudbalske lige.

Izabranici Nikole Peca Rakojevića slavili su rezultatom . Vodeći gol za Nikšićane djelo je Marka Ćetkovića u 30. minutu susreta. Minimalnim vođstvom plavih završilo se prvo poluvrijeme utakmice a u nastavku igre u 64. minutu, Džanović je poravnao na 1-1. Sutjeska je preko Bubanje u 71. minutu ponovo vratila prednost i do kraja meča je sačuvala.

Derbi kola igrali su OFK Titograd i Rudar. Domaćini su pogotkom Petrovića u 18. minutu utakmice stekli prednost od 1-0, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat.

U Radanovićima su snage odmjerile ekipe Grblja i Lovćena. Lovćen je na minut prije odmora sekao prednost preko Draganića. Domaćini su u nastavku igre poravnali rezultat a strijelac za ekipu Grblja bio je Đorđević u 76. minutu.

Prava drama uslijedila je u nastavku meča. Jablan je u 86. minutu donio prednost Lovćenu a onda su fudbaleri Grblja režirali sjajan preokret. Opet je Đorđević bio strijelac izjednačujućeg pogotka u 88. minutu da bi Vukčević pred sam kraj susreta donio pobjedu svojoj ekipi.

Zeta je u Golubovcima dočekala Petrovac a taj meč završen je bez pobjednika 0-0.