Sutjeska dobila derbi, Budućnost nastavila seriju, Krstović lansirao Zetu

Piše: Ognjen 737 pregleda Dodaj komentar

Sutjeska i Budućnost prebrodili su nove testove i nastavili trku udvoje.

Lider i šampion slavio je u derbiju protiv OFK Titograda u Podgorici sa 1:0.

Meč je riješen minut prije kraja prvog poluvremena, kada je nakon prekida Ćetkovića i pokušaja Osmajića lopta pogodila Bakrača, nekadašnjeg igrača Sutjeske, i odbila se u mrežu. Gol je, ipak, pripisan Osmajiću.

Tim Nikole Rakojevića produžio je niz na 12 mečeva bez poraza u prvenstvu.

OFK Titograd je, s druge strane, u dubokoj krizi – bio je to četvrti poraz u nizu, drugi pod vođstvom Petera Pakulta.

Budućnost je, s druge strane, nastavila sjajan proljećnji ritam – sa tri gola je ispratila neugodni Petrovac, ostvarila petu pobjedu u nizu, uz gol razliku 20:1.

Zeta je bila bolja od Grblja 1:0, golom Nikole Krstovića.

Važnu pobjedu ostvario je Rudar i to nakon četiri uzastopna remija – izabranici Nenada Vukčevića pobijedili su Lovćen 2:1 nakon preokreta.

Iskra je osvojila samo bod protiv Mornara i time ostala na samo jednoj pobjedi na domaćem terenu tokom cijele sezone.