Sutjeska dobila derbi, Budućnost drži korak, Kom iznenadio Mladost

Piše: Reprezentacija.me 542 pregleda Dodaj komentar

Sutjeska je dobila derbi protiv Zete sa 1:0 i zadržala prednost od osam bodova u odnosu na Budućnost, koja je bila bolja od Grblja.

Nikšićki tim do petog uzastopnog, ukupno desetog trijumfa ove sezone, došao je golom Miloša Bakrača u 69. minutu. Tom prilikom je pogriješio i golman Zete, Ljubomir Đurović, kome je lopta, maltene, prošla kroz ruke, nakon šuta glavom Bakrača.

Budućnost je drugi put u sezoni savladala Grbalj, sa 4:1 (u gostima je bilo 2:1), a do pobjede je došla nakon preokreta, jer su gosti na poluvremenu vodili 1:0, golom Žarka Koraća.

Međutim, u nastavku su izabranici Dragana Kažića pokazali sasvim drugo lice i dopadljiv fudvbal, pa su golovima Alena Milunovića u 47, Miljana Vlaisavljevića u 58, Darka Nikača u 74. i Milivoja Raičevića u 82. minutu stigli do sedme pobjede u prvenstvu.

Kom Eurozoks je na Zlatici savladao gradskog rivala, ekipu Mladosti 2:1 i preuzeo peto mjesto na tabeli.

Do pobjede, četvte ove sezone, došao je golovima Stefana Miloševića u 20. i Radoša Dedića u 47. minutu.

Jedini pogodak za Mladost, koja je doživjela četvrti poraz, postigao je Stefan Bukorac u 55. minutu.

Iskra i Petrovac igrali su u Danilovgradu 0:0, a golova nije bilo ni u Tuzima, u duelu Dečića i pljevaljskog Rudara.

Dečić je vezao četvrti uzastopni remi, dok su Pljevljaci sedmi meč u nizu bez pobjede.