Sutjeska čuva prednost, Budućnost upisala još jedan remi

Piše: Rajko 667 pregleda Dodaj komentar

Mečevima 23. kola nastavljena je Telekom 1.CFL, a derbi u Nikšiću između Sutjeske i Mladosti završen je 0:0.

Sutjeska je u derbiju kola, na stadionu kraj Bistrice bila bolji protivnik ali dobru igru izabranici Peca Rakojevića nisu uspjeli da krunišu pogotkom pa su morali da se zadovolje bodom.

“Plavi” su suret završili sa igračem manje pošto je Janković čini se prestrogo isključen zbog drugog žutog kartona, koji je “zaradio” nakon protesta.

Ni Budućnost nije slavila pošto je bez pogodaka odigrala protiv Rudara.

Izabranici Vladimira Vermezovića i dalje ne znaju za pobjedu u 2018. godini. Remi protiv Pljevljaka bio je četvrti remi u ovoj polusezoni za Podgoričane.

Pobjede su ostvarili fudbaleri Iskre pred svojim navijačima, a u gostima ekipe Petrovca i Grblja.

Iskra je u Danilovgradu pobijedila Zetu 2:1, a do osmog trijumfa došla je glovima Miloša Drinčića u 22. i Bogdana Milića u 77. minutu.

Konačan rezultat postavio je Aleksandar Stevanović u 90. minutu.

Petrovac je u Tuzima slavio protiv Dečića 1:0, pogotkom Jovana Vučinića u 19. minutu.

Grbalj je u podgoričkom naselju Zlatica savladao Kom Eurozoks 3:1 i ostvario sedmu pobjedu. Domaćin je poveo golom Radoša Dedića u 30. minutu. Izjednačio je Danko Kovačević u 59, a vođstvo gostima donio je Dragan Grivić u 85. minutu. Konačan rezultat postavio je Ivan Vuković u 87. minutu.

Sutjeska je, poslije 23. kola, vodeća na tabeli sa 55 bodova i ima 16 više od drugoplasirane Budućnosti.

Zeta je na trećem mjestu sa 32, dok su po 30 bodova osvojili Mladost, Rudar, Grbalj i Iskra.

Naredno 24. kolo na programu je u srijedu 14. marta.