Super liga: Budućnost slavila u derbiju, pobjede Sutjeske i Teoda

Piše: Ognjen 767 pregleda Dodaj komentar
Foto; KK Buducnost Voli

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su u derbiju trećeg kola Super lige Mornar u gostima 85:83. Pobjede su ostvarili još Teodo i Sutjeska.

Gosti su bili uspješniji u trećoj rundi, a derbi je ponovo bio izuzetno uzbudljiv – na jednu loptu. Ovaj put ta lopta bila je saveznik Budućnosti, pošto su Barani imali dva šuta za pobjedu, preko Mićovića i Nidama.

Nakon njihovih promašaja heroj je Nikola Ivanović. Crnogorski reprezentativac bio je precizan sa linije bacanja u posljednjem minutu i sačuvao je svoj tim u prednosti.

Ivanović je meč završio sa 20 poena i po pet skokova i assitencija, 12 poena ubacio je Ilić, kao i Lendri. Kod Mornara 21 poen i devet uhvaćenih lopti Pavića, 14 poena dodao je Rejli Ros, 13 Mićović.

Mornar je večeras bio bez Vranješa, dok Džikić nije mogao da računa na Suada Šehovića i Popovića.

Sutjeska je na Cetinju ostvarila izuzetno važnu pobjedu u borbi za polufinale. Nikšićani su pobijedili Lovćen 85:75.

Meč je bio vrlo neizvjestan, ali su gosti napravili seriju 8:0 kojom su na manje od minut prije kraja meča stigli do prednosti od 82:73.

Nikola Pavlićević je ubacio 29 poena za pobjednički tim. 18 je dodao Lalović koji je imao i osam uhvaćenih lopti. 17 poena Džonsona. U redovima Lovćena odlična predstava Alekse Popovića koji je ubacio 23 poena uz 11 skokova, po 12 poena dodali su Vrbica i Albijanić (devet skokova).

Prvu pobjedu u Super ligi upisao je Teodo koji je nanio Ulcinju i treći poraz 70:65. I susret u Tivtu bio je neizvjestan, a domaći su se bolje snašli u završnici.

Najzaslužniji za to bio je Pilčević koji je imao 15 poena, po 12 su ubacili Krivokapić i Savić. Na drugoj strani Šepard ograničen na 13 poena uz sedam izgubljenih lopti, Perović je takođe ubacio 13 poena.

Nakon tri kola Budućnost Voli ima maksimalan učinak, Mornar i Sutjeska upisali su po dvije pobjede, jednom su slavili Lovćen 1947 i Teodo, dok je Ulcinj na začelju i na nuli.