Suarez i Kavani za pobjedu Urugvaju i prvo mjesto u grupi

Piše: Rajko 620 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Urugvaja savladali su reprezentaciju Rusije 3-0 i osvojili prvo mjesto u A grupi.

Urugvaj je u posljednjem meču u grupi savladao ekipu Rusije i sa prvog mjesta grupe A ići će u narednu fazu Svjetskog prvenstva.

Zanimljivo, Urugvaj je završio grupnu fazu bez primljenog gola i sa sve tri pobjede pa sa maksimalnim skorom očekuje svog protivnika u osmini finala Mundijala.

Nebesko plavi su rano stigli u vođstvo. U 10. minutu Luis Suarez je donio prednost svojoj ekipi.

Slabo je golman “zbornaje” Akinfejev postavio živi zid a sjajni napadač Barselone preciznim udarcem smjestio loptu u mrežu.

U 23. minutu Čerišev je promijenio putanju lopte nakon šuta Urugvajaca i već je na semaforu bilo 2-0.

Smoljnjikov je u 36. minutu dobio drugi žuti karton pa je prije vremena morao u svlačionicu a Rusija sa 10 igrača nastavila igru.

I pred sam kraj susreta u sudijskoj nadoknadi, Edison Kavani, postigao je svoj prvijenac na Mundijalu i postavio  konačnih 3-0.