Studentski centar na krilima Miloševića i Popovića slavio protiv Danilovgrada

Piše: Ognjen 837 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Studentskog centra Voli pobijedili su Danilovgrad 95:72 u posljednjem meču petog kola Erste lige.

Podgoričani su bili ubjedljivi pred svojim navijačima, a već u prvoj četvrtini stvorili su 12 poena prednosti 24:12.

Serijom 8:0 sredinom prvog perioda stigli su do 17:7 i do kraja meča nijesu dozvolili rivalu ni šansu da se vrati u duel.

Danilovgrađani su tokom treće četvrtine uspjeli da prepolove zaostatak serijom 10:0 priđu na 53:43, ali to je bilo sve od njih u ovom meču.

Nemanja Milošević predvodio je “studente” sa 23 poena i devet skokova, dok je Aleksa Popović uz 21 poen imao šest asistencija i pet skokova. 14 poena ubacio je Feđa Pajović, 10 Aleksandar Kartalović.

U redovima Danilovgrada 22 poena Dragoja Đokovića, 16 je dodao Marko Anđelić, 15 Milan Hajduković.

Sutjeska je dobila derbi petog kola protiv Ibra u gostima 80:71, pa su Nikšićani jedini neporaženi tim u ligi.

Izabranici Zorana Glomazića su prvi sa skorom 5-0, Studentski centar i Ibar imaju po četiri pobjede i poraz, dok je Lovćen četvrti sa tri trijumfa i dva izgubljena meča.