Stručna analiza: Gol Radovića neregularan, ali smo oštećeni u finalu

Piše: Reprezentacija.me 751 pregleda Dodaj komentar
Vaterpolo sudija Dejan Adžić rekao je da je pogodak Aleksandra Radovića u finalu Evropskog prvenstva opravdano poništen, ali da je naša selekcija oštećena u meču za zlatnu medalju.
Dosta prašine podiglo se u prethodna dva dana poslije velikog meča za titulu prvaka Starog kontinenta, naročito nakon odluke arbitra Margete da ne prizna gol Aleksandra Radovića sa kojim bi, da je priznat, naša selekcija povela 7:6 u posljednjoj četvrtini duela sa Srbijom.

“Postoje elementi da gol bude poništen, radi se o takozvanom duplom dodiru Radovića (prim. aut. ispada mu lopta, opet je uzima i daje gol) i to je protiv pravila. Ipak, ono to se dešava nakon toga je neregularno – umjesto prekida igre i lopte za Srbiju kada je već gol poništen, arbitri dozvoljavaju kontru i iz te kontre domaćin daje gol koji ‘lomi’ utakmicu”, rekao je Adžić za Dnevne novine.

Međutim, istakao je da je naša selekcija oštećena u meču za titulu.

“Sličan gol Radoviću daje Prlainović za Srbiju (prim. aut. prvi gol za delfine) – kreće se, pravi određene, nedozvoljene pokrete i ako je Radovićev gol neregularan, onda je i taj. Takođe, imali smo čisto isključenje i peterac nad Ivovićem u prvom poluvremenu, pa posljednji napad kada krećemo po produžetak klasičan faul i isključenje tokom plivanja nad Nikolom Janovićem uz još mnogo sitnica – ništa od toga nije svirano. Na drugoj strani suđeni su mnogo ‘lakši’ dueli, često smo bez razloga morali da igramo sa igračem manje. Oštećeni smo,a mislim da je u ovim uslovima srebro bilo maksimum. Jer zamislite šta bi se desilo da Crna Gora uzme zlato na terenu protivnika, pred rekordnim brojem publike, u trenucima kada je sve što se tiče organizacije bilo savršeno, kada je vaterpolo podignut na najviši nivo… Ne može se protiv nekih stvari, ali ima dana za megdana”, istakao je Adžić.