“Stotka” Budućnosti za pobjedu – “Plavi” razbili MZT!

Piše: Vladan 858 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija nikada nijesu izgubili meč od MZT-a u „Morači“ u ABA ligi.

Izabranici Aleksandra Džikića upisali su i šesti uzastopni trijumf u svojoj dvorani protiv „fenjeraša“ rezultatom 104:62 (24:13, 29:20, 28:20, 23:9).

Pitanje pobjednika nije dolazilo u pitanje. Favorizovana Budućnost je pokazala kvalitet i ubjedljivo pobijedila.

Od samog starta “plavi” su nametnuli svoj ritam. Već sredinom prve četvrtine stekli su prvu dvocifrenu prednost (16:4), da bi na tri minuta do velikog odmora imali prednost od 20 i više poena razlike (47:25).

Džikićevi momci su u drugom poluvremenu nastavili da “melju”. Prednost su uvećavali, na početku poslednje dionice stigli i do 30 poena razlike (84:53), a onda su do kraja meča uspjeli i da prebace sto poena za ubjedljivu pobjedu od 42 poena razlike (104:62).

U podgoričkom timu nije bilo teže povrijeđenog Filipa Barovića, te Alekse Ilića, a Nikola Ivanović nije ni ulazio u igru, svi ostali igrači su proveli minute na parketu, među njima i mladi Bogdan Bojić, koji je upisao 4 poena. Najefikasniji je bio Danilo Nikolić 21 poen i 9 skokova. Doellman je meč završio sa 14 poena, dok je Petru Popoviću falila jedna asistencija za dabl-abl učinak (13 poena, 9 asistencija).

Kod gostiju, istakli su se Lalić sa 17 i crnogorski košarkaš Radosav Spasojević sa 14 poena.