Stojković, Vešović, Kosović, Janković, Ivanić… – Četa Crnogoraca u Ligi Evrope

Piše: Vladan 598 pregleda Dodaj komentar

Poslije 10 godina, Crvena zvezda će dočekati septembar u Evropi i igraće u grupnoj fazi jednog Uefinog takmičenja.

Beogradski klub, za koji nastupa reprezentativac Filip Stojković, savladao je Krasnodar 2:1 u Beogradu i zahvaljujući većem broju golova u gostima (prvi meč je završen 3:2 za ruski tim) izborio plasman u Ligu Evrope. Radonjić je doveo “crveno-bijele” u vođstvo, a Kanga spektakularnim golom u 46. minutu povisio na 2:0. Zvezda je čuvala dva gola prednosti do 81. minuta, kada je sudija Šiler poklonio penal gostima, a Grankvist smanjio.

U  Istanbulu se dogodilo čudo – Vardar i Damir Kojašević su bacili na koljena veliki Fenerbahče, pred vatrenim navijačima na “Šukru Saračoglu” stadionu i izborio plasman u grupnu fazu Lige Evrope. Makedonski klub imao je dva gola prednosti iz Skoplja (2:0), Fener od 61. minuta vodio, da bi Gruzijac Žaba Žigauri sedam minuta kasnije izjednačio. Pobjedu za istoriju donio je Gligorov u posljednjim trenucima meča.

Partizan, sa Kosovićem i Jankovićem, je na impresivan način došao do Lige Evrope, pobjedom nad Videotonom u gostima 4:0, nakon 0:0 u Beogradu.  “Crno-bijeli” su u prvom poluvremenu sa tri gola torpedovali mađarski tim, u nastavku i uvećali prednost. Dva gola postigao je Đurđević, po jedan Tavamba i Suma.

U grupnoj fazi je i BATE Borisov, i to zahvaljujući Mirku Ivaniću, crnogorskom reprezentativcu. Ivanić je postigao oba gola za svoj tim u pobjedi 2:1 na gostovanju ukrajinskoj Aleksandriji. Prvi meč je završen 1:1.

Plasman u grupnu fazu izborio je i Šerif, u kome igra Stefan Mugoša. Tim iz Moldavije igrao je bez golova sa Legijom, nakon što je prije sedam dana izvukao 1:1 u Varšavi.

U grupnoj fazi je i Braga, Nikole Vukčevića, kao i Rijeka, za koju igra Marko Vešović.