Stefan Nikolić strijelac u pobjedi Napretka nad Spartakom (VIDEO)

Piše: Ognjen 883 pregleda Dodaj komentar

U premijernom proljećnom meču 23. kola Superlige Srbije Napredak je na svom terenu pobjedio trećeplasirani Spartak iz Subotice 4:3 (2:2).

Napredak je na stadionu Mladosti pod Bagdalom sa 4:3 savladao trećeplasirani Spartak. Bio je to meč pun šansi, golova, ali i promašenog penala. Subotičani su poveli već u 4. minutu preko Savkovića. Nedugo zatim sa druge strane je N’Daje promašio zicer. Ipak, u 20. minutu Senegalac je pogodio. Loptu je sa lijevog boka ubacio Petrović, a N’Daje pogodio gdje treba. Samo tri minuta kasnije došlo je do velikog preokreta, Zec je dobro pratio akciju Kruševljana i savladao Ostojića – 2:1. U posljednjem minutu prvog dijela igre Subotičani su izjednačili, Čečarić je postigao prelijep gol iz slobodnog udarca. Na poluvrijeme se otišlo rezulatom 2:2.

Početak drugog djela igre obilježili su ‘golubovi’. Spartak je imao dvije sjajne šanse preko Nikolića i Šimure, ali je golman Petrović dobro intervenisao. Kazna je uslijedila u 73. minutu kada crnogorski napadač Stefan Nikolić donio prednost Napretku. Isti igrač je mogao da ovjeri pobjedu Kruševljana u 83. minutu, ali je njegov penal odbranio Ostojić. Spartak je promašaj napadača Napretka kaznio u 91. minutu i stigao do izjednačenja 3:3. Kada su svi pomislili da će se utakmica završiti nerješenim ishodom Vulić je samo minut kasnije postigao evrogol za TV špice i pobjedu Napretka 4:3.