Stefan Mugoša u Top 10 najboljih špiceva njemačke Bundeslige 2

Piše: Vladan 709 pregleda Dodaj komentar

Fudbalski magazin ,,Kicker” uvrstio je Stefana Mugošu u Top 10 najboljih špiceva njemačke Bundeslige 2. Crnogorski napadač našao se u odabranom društvu nakon dobre polusezone u Aue-u za koji je proljetos postigao četiri gola na 15 utakmica.

Lijepa stvar za mene, s obzirom da u ,,Cvajti” igra mnogo kvalitetnih napadača. Priznanje je biti među 10 najboljih ofanzivaca lige. U novoj sezoni potrudiću se da opravdam očekivanja i budem još bolji – rekao je Mugoša.

Nakon završene polugodišnje pozajmice u Aue-u, novi seniorski reprezentativac vratio se u klub sa kojim ima ugovor – Kajzerslautern. Sa ,,crvenim đavolima” prošao je pripreme. Sada se bori za mjesto u najboljoj postavi.

Dobro sam trenirao i davao golove u pripremnom periodu. Razgovarao sam i sa trenerom koji mi je rekao da računa na mene. Zadovoljan sam. Za sada sve ide kako treba. Vjerujem da ću dobiti zavidnu minutažu. Zbog toga sam i ostao u Kajzerslauternu – kazao je 23-godišnji golgeter.

Bundesliga 2 je tek krenula. Mugoša je u pobjedi na gostovanju Duizburgu (3:1) ušao sa klupe u 66. minut, a prije dvije noći u remiju sa Braunšvajgom (0:0) nije igrao.

Igramo u formaciji 4-5-1, sa jednim napadačem. Poljak Przibilko je na premijeri dao dva gola i sada je u prednosti. Ulazim sa klupe, ali vjerujem da ću u nekim utakmicama biti starter. Radim i čekam šansu. Spreman sam da iskoristim svaki minut proveden na terenu – ističe Mugoša.

Jesi li postavio lični cilj?

Nijesam opterećen brojem pogodaka. Želim da uživam u igri, a sa tim će doći i golovi. To sam naučio u Aue-u. Tamo sam odigrao 15 utakmica koje su mi mnogo značile. Napredovao sam kao igrač. U to su se uvjerili i u Kajzerslauternu kada sam se vratio – odgovorio je nekadašnji ofanzivac Budućnosti, Mladosti i mlade reprezentacije.

Kajzersautern je prošle sezone bio nadomak povratka u Bundesligu, ali je bez elite doslovno ostao u posljednjem kolu. Sada ima novu šansu…

Ovo je veliki klub i pokušaćemo da izborimo plasman u Bundesligu. Kajzerslauternu je po svemu tamo i mjesto. Imamo odličnu ekipu, sa jako kvalitetnim individualcima koji uvijek mogu da riješe utakmicu. Velika pomoć trebalo bi da stigne i od igrača sa klupe. Vjerujem da će ovo biti uspješna sezona, kako za klub, tako i za mene – zaključio je Mugoša.