Ad image

Stefan Mugoša: Nadam se mnogo boljem drugom dijelu sezone

Piše: Vladan 580 pregleda Dodaj komentar

Stefan Mugoša ljetos je stigao u Kajzerslautern na velika vrata. Bivši mladi reprezentativac u Njemačku je došao kao najbolji strijelac crnogorske lige – u dresu Mladosti 15 puta se upisao u listu strijelaca, ali prvi dio sezone, tj. dosadašnji tok takmičenja u Cvajti uglavnom je presjedio na klupi.

Istina protiv Nirnberga je odigrao posljednjih 15-ak minuta, a u Kupu je u meču sa Vehenom ukupno sa produžecima proveo skoro sat na terenu i na kraju prilikom izvođenja penala bio siguran realizator i umnogome pomogao da njegov tim prezimi u masovnijem takmičenju.

Iako nijesam igrao previše, moram istaći da sam jako zadovoljan. Ipak, ovo je veliki klub i svaki minut u ovom dresu je jako dragocjen. Suvišno je pričati koliko je jaka konkurencija, pogotovo u ofanzivi, ali tu sam da bih igrao i siguran sam da će uskoro biti sve drugačije – prenio nam je prve utiske Stefan Mugoša, neposredno uoči jučerašnjeg treninga.

A odlični napadač stigao je u klub kada je njegov tim već debelo bio u trenažnom procesu. Ipak, u tome ne traži alibi za malu minutažu.

Nema opravdanja. Sigurno da bi bilo bolje da sam bio od početka na pripremama, ali šta je tu je. Zimus ćemo od starta biti zajedno i to mi je prilika da se nametnem i vjerujem da će mnoge stvari biti drugačije na proljeću – priča visoki napadač.

A prije zimske pauze tim sa Fric Valtera odigraće šest utakmica u Cvajti. Vremena ima da se mnoge stvari promijene i do kraja jeseni.

Mogu samo da obećam da ću svakodnevno pružati maksimum. Vidjećemo za šta će to biti dovoljno – kaže Mugoša.

Prije nekoliko dana Kajzerslautern je uspio da savlada Bundesligaša – tim Koste Runjaća bio je bolji od Borusije Menhengladbah (2:0) u prijateljskom susretu. Priliku je dobio u posljednjih pola sata i uspio je da spakuje gol asistenciju.

Mnogo mi znači ta asistencija, pogotovo na psihološkom planu. Pokušavam da iskoristim svaku priliku koju dobijem. Siguran sam da će ih biti još – kaže Mugoša.

Kajzerslautern je trenutno četvrti, a cilj kluba je da izbori povratak u Bundesligu.

Želimo da se vratimo u elitu. Neće biti lako, ali se nadam da možemo biti na kraju na mjestu koje direktno vodi u Bundesligu. Sve preduslove za tako nešto imamo – zaključio je Stefan Mugoša, koji sa timom sa Fric Valtera ugovorom vezan do juna 2017. godine.