Stefan Čavor “izrešetao” Melsungen!

Piše: Ognjen 730 pregleda Dodaj komentar

Ponovo je naš reprezentativac Stefan Čavor bio glavna faca u velikom Hesen derbiju između Veclara i Melsungena. Veclar je ponovo slavio, ovog puta na svom terenu 27:22, a naš desni bek je bio najbolji u domaćem timu sa šest golova i čak osam asistencija. Radio je Čavor šta je htio na ovom meču, šutirao iz svih pozicija, asistirao, a na kraju je dobio nagradu za najboljeg igrača na meču. Filip Veber je bio najefikasniji kod domaćina sa osam golova, dok je takođe šest zabio Bjornsen. Kod Melsungena koji je odigrao ispod svojih mogućnosti istakli su se Rnić sa pet, te Miler sa četiri gola.
U najvećem njemačkom derbiju Flensburg je za gol bio bolji od Kila 30:29 i tako ponovo preuzeo lidersku poziciju, a pobjedonosni gol je postigao Kentin Mae na minut i po prije kraja. Kil je vodio u 56.minutu 28:27, a onda je Hansen donio izjednačenje, potom Mae preokret, da bi večeras sjajni Duvnjak izjednačio 29:29, a tačku na meč stavio Francuz. Mae je bio najefikasniji sa osam golova, Glandorf je postigao šest, a Svan jedan manje. Kod Kila je prednjačio Duvnjak sa sedam golova, Bilik je postigao pet, a Vujin dva manje.
Magdeburg je slavio u Balingenu 35:30, a odlični su bili Muše i Damgard sa po osam golova. Gepingen je na svom terenu bio siguran protiv Mindena 34:24.