Stali na korak od ostvarenja sna – Sjajna Budućnost poražena nakon jedanaesteraca

Piše: Ognjen 901 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Budućnosti večeras su na stadionu pod Goricom odradili ono “nemoguće”, ono u šta mnogi ni u ludilu nisu vjerovali, ali na kraju ipak nisu uspjeli – Genk je slavio nakon jedanaesteraca.

Nakon što su u prvom meču 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope u Belgiji poraženi sa 2:0, “plavo bijeli” su noćas ostavili srce na terenu, publika je apsolutno mogla da uživa a rezultat na semaforu nakon 120 minuta bio je 2:0, ali ovoga puta za podgorički tim.

Golovima Đalovića u 1. minutu i Raičkovića u 40. puleni Miodraga Vukotića su dakle anulirali prednost iz prvog meča a onda su došli i do jedanaesteraca.

Belgijanci su bili precizniji, smireniji i na kraju se plasirali u 3. kolo.

Tragičari su bili Momčilo Raspopović i Luka Mirković, koji su u penal seriji šutirali preko gola. Belgijanci su sva četiri puta koliko su šutirali bili precizni i na kraju slavili prolazak na koji vjerovatno ni oni sami nisu previše ponosni. Ali to je fudbal…

Momci u plavom odigrali su sjajan meč, pokazali kako se treba suprostaviti evropskom velikanu koji je drhtao 120 minuta. Pokazali su da u crnogorskom fudbalu ima momaka kojima treba dati šansu da dokažu da mogu biti spremni za veliku scenu.

I nisu se obrukali, iako su mnogi čekali još samo jednu u nizu epizodu neslavnog evropskog nastupa za crnogorske klubove.

Sudija Kalegeropulos propustio je da dva puta dosudi penal nakon igranja rukom gostiju što je prokomentarisao i trener Podgoričana na kraju meča ali sada se samo o tome može diskutovati. Treba napomenuti da je Budućnost imala igrača više od 73. minuta kada je Đalović ukrao loptu Kumordžiju, koji ga je potom srušio kao posljednji igrač odbrane i dobio crveni karton.

Suze i tuga, ali glava gore, ovoga puta na megdan irskom Kork Sitiju ide belgijski predstavnik.

Svi znamo da je lako moglo biti drugačije…