Srebro za Kristinu na prvenstvu Balkana

Piše: Ognjen 771 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska atletičarka Kristina Rakočević osvojila je srebru medalju u bacanju diska na juniorskom prvenstvu Balkana u rumunskom Piteštiju.

Rakočević je do odličja došla hicem od 54,79 metara. Pobijedila je Moldavka Aleksandra Emilianov sa rezultatom 56,35 metara. Rumunka Joana Dijana Tiganasu bila je bronzana sa rezultatom 49,90 metara.

Uspješan nastup imala je i muška štafeta 4×100 koja je nastup završila kao šestoplasiranasa novim nacionalnim rekordom u konkurenciji juniora.

Štafeta, u sastavu Luiđi Mazreku, Edin Erović, Danijel Maljević i Kristijan Subotić, trku je završila za 43,74 sekunde.

Dosadašnji rekord iznosio je 43,90 sekundi, a postavili su ga atletičari Jedinstva iz Bijelog Polja prije 39 godina.(21.maja 1978).

Crnogorska štafeta bila je prva u drugoj grupi, dok je u ukupnom plasmanu zauzela šesto mjesto.

Od ostalih crnogorskih atletičara, Kristijan Subotić je u trci na 100 metara osvojio 11. mjesto (11,17), Edin Erović je na 400 metara bio 12. (50,49), dok je Luiđi Mazreku u disciplini 400 metara prepone zauzeo 11. mjesto (1:01,96).

Šampionat Balkana okupio je više od 350 atletičara iz 17 država,članica Balkanske atletske federacije.