Srbija još jednom savladala Crnu Goru

Piše: Rajko 760 pregleda Dodaj komentar

Fudbalske reprezentacije Crne Gore i Srbije odigrale su i drugi međusobni duel u Ligi nacija.

U današnjem meču, koji je igran na stadionu Rajko Mitić u Beogradu bolja je bila rezprezentacija Srbije koja je slavila 2-1.

Prvih deset minuta meča proteklo je u laganom ritmu. Nije bilo prilika ni pred jednim golom.

Srbija je do prednosti došla u 30. minutu nakon kontre u kojoj su učestvovali Tadić i Ljajić.  Tadić je odlično uočio Ljajića kojem je proslijedio loptu a ovaj je pogodio za vođstvo Srbije.

Nakon nepunih dva minuta igre, naša selekcija nije uspjela da se organizuje kako treba a Srbija je preko Aleksandra Mitrovića stigla do prednosti od 2-0.

Naši momci su izgubili loptu na sredini terena nakon čega je uslijedila kontra Srbije a na centaršut Kolarova je sjajno reagovao napadač Fulama i proslijedio loptu u mrežu.

Imala je Srbija priliku i da još jednom uveća prednost ali Mitrović nije uspio da iskoristi jedanaesterac.

U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika na terenu.

Sokoli su zaigrali u mnogo boljem ritmu, držali loptu u nogama, stvarali prilike i takva igra dala je rezultat u59. minutu  ali je gol Mugoše  poništen zbog ofsajda.

Utisak je da je pomoćni sudija pogriješio, jer je naš napadač bio u dozvoljenoj poziciji nakon ubacivanja Jankovića.

To međutim nije obeshrabrilo naše momke koji su nastavili sa hrabrom igrom a Mugoša je do svog gola stigao u 70. minutu.

Kosović je fenomenalno pronašao put lopti do Mugoše koji je bio u srcu šesnaesterca i ovaj pogodio za 2:1.

Igrao se 78. minut kada je Srbija imala priliku za gol. Nakon dobre saradnje Matića i Kolarova, lopta je bila na putu ka golu, ali je Simić izbio sa gol linije.

Priliku za izjednačenje propustio je Vladimir Jovović u 84. minutu.

Vlado je uputio sjajan šut sa preko 25 metara a golman Srbije, Rajković, uspio je vrhovima prstiju da izbaci loptu preko prečke.

Potpuno su se naši reprezentativci oslobodili pritiska i bili ravnopravan, možda čak i bolji protivnik na popularnoj Marakani ali bi se reklo da ih je onaj period loše igre iz prvog poluvremena koštao večerašnjeg dobrog rezultata.