Splićani prekinuli seriju Sutjeske u ABA 2 ligi

Piše: Ognjen 756 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Sutjeske poraženi su večeras u Splitu od istoimene ekipe rezultatom 109:87 u utakmici 15. kola ABA 2 lige, čime je prekinut pobjednički niz od četiri uzastopna trijumfa Nikšićana u ovom takmičenju.

Domaći igrači bili su raspoloženi u napadu od samog starta meča, pa su tokom prve četvrtine postigli 30 poena, dok su košarkaši Sutjeske u ovom dijelu igre upisali devet poena manje.

U drugoj dionici viđen je veliki broj koševa na obje strane, ali su domaći uspjeli zadržati prednost, pa se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 57:49 u korist Splićana.

Treća četvrtina je u potpunosti pripala ekipi Splita jer odbrana Glomazićeve ekipe nije bila na visini zadatka, pa su domaći igrači u posljednjih deset minuta ušli sa zalihom od 19 poena.

Posljednji dio igre nije donio ništa novo na parketu Male sale, pa su košarkaši Splita potpuno zasluženo priveli meč kraju u svoju korist.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Pavle Marinčković sa 29 poena,dok je kod Sutjeske sa 28 poena najbolji bio Nikola Pavlićević.

U narednom kolu, koje se igra 16. januara, Sutjeska će u Nikšiću dočekati tim Vršca.