Spektakularna posljednja četvrtina i veliki preokret za peto mjesto u Sloveniji

Piše: Vladan 712 pregleda Dodaj komentar

Naša U14 reprezentacija osvojila je peto mjesto na Slovenia ball-u.

Naši pioniri u posljednjem meču na nezvaničnom prvenstvu Evrope pobijedili su Makedoniju 83:77 u susretu za peto mjesto u Slovenj Gradecu.

Savršenih deset minuta bili su dovoljni izabranicima Zorana Marojevića za trijumf protiv Makedonaca.

Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno, nakon 11:11 u prvom periodu, rival je do poluvremena stigao na šest poena prednosti 38:32.

U trećoj četvrtini potpuna dominacija Makedonije i u 26. minutu prednost od 23 poena – 57:34.

Ipak Crnogorci su već do kraja četvrtine smanjili na 52:62 i onda u posljednjem periodu preokrenuli pošto su završnih deset minuta dobili 31:15.

Nikola Glendža je ubacio 22 poena uz 12 skokova, Vladimir Pavlović je dodao 19, Nikola Ratknić 17 poena. Čedomir Žižić je uz četiri poena uhvatio 12 lopti i podijelio pet asistencija.

Naša selekcija je u Slovenj Gradecu ostvarila četiri pobjede uz dva poraza.