Španija je novi svjetski šampion!

Piše: Ognjen 838 pregleda Dodaj komentar

Drugi put u istoriji, košarkaši Španije su prvaci svijeta, pošto su u finalu Svjetskog prvenstva pobijedili Argentinu 95:75.

Nisu Argentinci bili u svom elementu tokom čitave utakmice, što je Španija odmah iskoristila da već na početku ostvari dvocifrenu prednost. Argentina se vratila na “minus 1”, ali su Španci ubrzo uvećali prednost i dobili prvu četvrtinu sa devet poena razlike – 23:14.
“Furija” je nastavila u istom ritmu, vezala pet poena na startu druge četvrtine i redovno održavala dvocifrenu prednost u odnosu na rivala, na poluvremenu je bilo 43:31.
Luis Skola, koji je blistao tokom čitavog turnira, upisao se u strijelce tek sredinom trećeg perioda meča što dovoljno pokazuje kakvu su odbranu odigrali Španci u finalu Mundobasketa.
Brzo su se izabranici Serđa Skariola odlijepili i na 19 poena prednosti, pa su u posljednju četvrtinu ušli rezultatom 66:47.
Najbolje na ovom meču Argentinci su odigrali u četvrtoj četvrtini kada su smanjili zaostatak sve do sredine tog perioda kada su se Španci vratili u igru i rutinski priveli posao kraju.
Argentincima nije mnogo pomogao izuzetno raspoloženi Gabrijel Dek sa 24 poena, dok su u Španiji blistali Riki Rubio sa 20, kao i Rudi Fernandez sa dabl-dabl učinkom (11 poena i 10 skokova).