Španci se “smrzli” u “Morači”: Budućnost pobijedila Gran Kanariju!

Piše: Vladan 541 pregleda Dodaj komentar

Nakon Baskonije, Barselone i Real Madrida, još jedan španski tim je pao u “Morači” i time kompletirali seriju pozitivnih rezultata nad španskim timovima.

U 20. kolu Evrolige, tim Jasmina Repeše je ostvario treću uzastopnu pobjedu savladavši Gran Kanariju rezultatom 75:70.

Vrlo uzbudljiva utakmica viđena je u Podgorici – Budućnost je bila u vođstvu u većem dijelu susreta, ali je tek u posljednjih pet minuta našla način da sruši opasan tim sa Kanarskih ostrva.

Prva četvrtina protekla je u ultra brzom ritmu. Noris Kol je bio briljantan ubacivši čak 13 poena, međutim ni njegova odlična rola nije pomogla domaćinu da stekne osjetniju razliku (27:24).

Uslijedila je loša igra Budućnosti. Gran Kanarija je to iskoristila da preokrene i na polovini meča ima minimalno vođstvo 38:36.

Sredinom treće dionice Budućnost je povratila prednost i više ga nije ispuštala do kraja susreta. Proradio je Goga Bitadze, bio je fenomenalan na obje strane terena i doprinio da se i publika probudi.

Gran Kanarija je uporno držala priključak, ali je u finišu, poslije trojke Erla Klarka, ipak morala da položi oružje. Šampion ABA lige je stekao nedostižnu zalihu, a onda bez problema sačuvao vođstvo.

Budućnost i Gran Kanarija sada imaju identičan učinak, po šest pobjeda i 14 poraza.

Podgoričani u narednoj rundi, 1. februara, idu na gostovanje moskovskom CSKA.

Noris Kol je bio najefikasniji sa 20 poena, pet asistencija i pet skokova, Goga Bitadze je upisao 16, uz sedam skokova.