SP: Velika pobjeda kadeta nakon senzacionalnog preokreta!

Piše: Ognjen 937 pregleda Dodaj komentar

Kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore podigla se iz pepela u posljednjim minutima duela s Egiptom u meču trećeg kola SP u Argentini, izborila je produžetak sjajnom trojkom Kljajića a onda u istom uspjela i da slavi veliku pobjedu rezultatom 67:77.

To je druga pobjeda naših momaka koji su u prošlom kolu deklasirali Novi Zeland a u prvom poraženi od drugog favorita šampionata, selekcije Kanade.

Rezime – druga pozicija u grupi pred ukrštanje sa grupom D.

Naši momci su sjajno otvorili meč. Briljantna odbrana u prvoj četvrtini ostavila je Egipćane na svega četiri poena. Sa druge strane u napadu nije sve bilo idealno, ali jeste dovoljno da se stigne do sedam poena viška 11:4.

Druga četvrtina donijela je potpuno drugačiji tok. Dominaciju Egipta u ofanzivi, nijesu mogli da promaše i brzo su neutralisali zaostatak i stigli do osjetne prednosti.

Drugi period završili su sa čak 31 ubačenim poenom i na odmor su donijeli devet poena viška 35:26.

Nijesu uspjeli izabranici Mladena Ostojića da u trećoj četvrtini uhvate priključak, Egipat je čuvao prednost, uvećao je na dvocifrenu i poslije 30 minuta stovrio +11 – 54:43.

Prva polovina posljednjeg perioda protekla je u igri koš za koš, da bi nakon što je Egipat poveo 50:46, naš tim krenuo u veliku seriju. Crnogorci su vezali devet poena i primakli se na 58:55 tri minuta prije kraja.

Bojan Tomašević je trojkom u posljednjem minutu donio potpuni egal 62:61, ali onda propust u odbrani naših. Na 26 sekundi prije kraja promašaj Hasana za tri, dozvoljen je ofanzivan skok, nakon kojeg je Hasan vezao dva penala i odveo Egipat na 64:61.

To je bio tek početak drame, odgovornost u posljednjem napadu našeg tima preuzeo je Kljajić i pogodio je tricu za poravnanje na manje od dvije sekunde prije kraja, što je bilo dovoljno za produžetak.

Kljajić je nastavio da preuzima odgovornost i u produžetku. Vujisić je prvo sa penala donio 69:67, a onda je Kljajić išao na ulaz i poentirao za 71:67 na 27 sekundi prije kraja  Odbrana je u produžetku savršeno funkcionisala, pa tako i u sljedećem napadu našeg tima. Kljajić je ovaj put pogodio uz faul, realizovao je i dodatno bacanje, tako da je pitanje pobjednika riješeno pošto je na 24 sekunde prije kraja naš tim stvorio sedam poena prednosti.

Bojan Tomašević je bio najefikasniji u našem timu sa 18 poena uz deset skokova, Kljajić je imao 15 poena, osam skokova i sedam assitencija, dok je Vlahović ubacio takođe 15 poena uz dva dodavanja. 10 poena i 11 uhvaćenih lopti imao je Marinović, osam koševa dodao je Vujisić, pet Kljajević, četiri Karamanaga, a dva Živanović.