Solidne partije crnogorskih košarkaša u ACB ligi

Piše: Rajko 603 pregleda Dodaj komentar

Proteklog vikenda se u Španiji igralo peto kolo Endesa lige.

U derbiju kola Valensija je na svom parketu pretrpjela poraz od Barselone 85-86.

Crnogorski košarkaš i centar Valensije, Bojan Dubljević, na parketu je proveo 25 minuta i ubacio osam poena uz tri asistencije i dva skoka.

Barselona je tako uz Real Madrid zadržala maksimalan učinak i na omjeru su 5-0, dok je Valensiji ovo treći poraz.

Ekipa još jednog crnogorskog košarkaša, Nemanje Radovića, poražena je kao domaćin od gostujuće Fuenlabrade 77-80.

Radović je za 23 minuta koliko je proveo u igri postigao 11 poena uz 100% šut za dva poena a svom učinku je dodao i devet skokova.

U duelu Huventuda i Gipuskoe bolja je bila domaća ekipa 88-64 a mladi Marko Todorović, povratnik u špansku košarku bio je bolji od iskusnog saigrača iz reprezentacije, Blagote Sekulića.

Todorović je odigrao 18 minuta za Huventud i ubacio šest poena i po jedan skok i asistenciju dok je na drugoj strani Blagota Sekulić igrao 22 minuta i imao učinak od dva poena, pet asistencija i tri skoka.

Ranije je San Pablo Burgos savladao Breogan 92-76 a Dino Radončić je ubacio 10 poena i imao jedan skok u pobjedi svog tima.