Šok u nadoknadi za Crnu Goru

Piše: Ognjen 774 pregleda Dodaj komentar

Mlada reprezentacija Crne Gore poražena je večeras od selekcije Kazahstana u prvom meču kvalifikacija za plasman na U-21 Evropsko prvenstvo, koje se 2021. godine igra u Mađarskoj i Sloveniji.

Izabranici Miodraga Vukotića fantastično su započeli meč, u uvodnim minutima došli do prednosti, imali više od igre, ali su Kazahstanci u nastavku susreta uspjeli da kazne sve promašaje „sokola“ i u sudijskoj nadoknadi vremena dođu do pobjede u Podgorici.

„Sokoli“ su mrežu protivnika načeli već u četvrtom minutu susreta, nakon prekida sa desne strane koji je Vukotić. U kaznenom prostoru Skenderović je zahvatio loptu glavnom i poslao iza leđa Mukamejana.

Nastavila je naša selekcija sa ofanzivnom igrom u prvom dijelu, pa su pred golom gostiju viđene još nekolike prilike. Najaktivniji je bio Skenderović koji je čak četiri puta pokušao da matira rivala. Do odlaska na odmor po jedan pokušaj imali su Kordić i Krstović, ali je lopta išla pored gola.

Iako su tokom većeg dijela susreta više koncentracije posvetili čuvanju svog gola nego pokušajima da ugroze Carevića, Kazahstanci su, ipak, uspjeli da dođu do izjednačenja. U 62. minutu Seidahmetu se našao sam na drugoj stativi i udarcem glavom pogodio mrežu.

Na izjednačujući pogodak Kazahstanaca naša selekcija odgovorilia je dva minuta kasnije, ali je dobar pokušaj Stijepovića završio pored gola. Na novu priliku čekali smo do 79. minuta i udarca Vukotića sa desetak metara koji je izblokirao Orinbasar. Kapiten „sokola“ pokušao je i u 87. minutu sa ivice kaznenog prostora.

U sudijskoj nadonkadi vremena Kazahstanci su izveli kontranapad koji je u pogodak za tri boda pretvorio Karimov.

CRNA GORA – KAZAHSTAN 1:2

Gradski stadion, Podgorica.

Sudija: Giorgi Kruašvili (Gruzija).

1:0
 – Meris Skenderović 4’, 1:1 – Jerkebulan Seidahmet 62’, 1:2 – Ramzan Karimov 90’+4’