Šok u Jerevanu – Jermenija do pobjede u posljednjem minutu! (VIDEO)

Piše: Vladan 719 pregleda Dodaj komentar

Fudbalska reprezentacija Crne Gore izgubila je od Jermenije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Crna Gora je u poslednjim sekundama utakmice izgubila od Jermenije 3:2.

Viđena su dva različita poluvremena. Crna Gora prokockala prednost od dva gola na poluvremenu!

Već u 6. minutu meča prva polušansa za Crnu Goru. Vešović je iskosa sa desne strane dobro šutirao, ali je golman Beglarjan loptu izbacio u korner. Potom je i druga šansa na meču pripala našim fudbalerima. U 17. minutu duga lopta Marušića za Jovetića, koji je centrirao Bećiraju, a naš napadač šutirao glavom sa desetak metara pored gola. Potom je u 24. minutu viđena velika šansa za Jovetića. Vukčević je oduzeo loptu jermenskom fudbaleru i sjajno asistirao Jovetiću, a njega je pri šutu blokirao jermenski fudbaler i dobili samo korner. I onda je uslijedio i prvi gol za Crnu Goru. “Hrabri sokoli” su u 36. minutu poveli golom Kojaševića, koji je ljevicom sa 10 metara pogodio.

Prošlo je samo 2 minuta i Crna Gora je dala još jedan gol. Ovog puta Jovetić je majstorskim golom, elegantnim lob udarcem, donio slavlje crnogorskim fudbalerima i navijačima.

Na početku drugog poluvremena, viđena je prva šansa Jermenije na meču, koju su uspjeli da realizuju. U 50. minutu Grigorijan je uz malo sreće savladao Božovića. I onda je u 74. minutu došlo do izjednačenja. Jermeni su izveli korner, lopta je došla do Harojana koji je pogodio nebranjenu mrežu. Imao je Jovetić veliku šansu da postigne drugi gol na meču. U 85. minutu Jovetić je i zaobišao golmana, pokušao je sa 20-ak metara, ali je Mkojan odbranio glavom na gol liniji. I onda je uslijedio šok za Crnu Goru. Crna Gora u trećem minutu sudijske nadoknade ostaje i bez boda u Jerevanu! Gazarjan u posljednjem sekundu pogađa Božovićev gol.

Velika šansa je propuštena, ovo su mečevi gdje se potvrđuju bodovi osvojeni protiv velikih timova. Ali, šta je tu je, neko ovo bude za nauk.

Crna Gora će kvalifikacije nastaviti 26. marta duelom sa Poljskom u Podgorici – Jermeniju svakako treba što prije zaboraviti, imamo vremena za to.

Jermenija  – Crna Gora 3:2 (0:2)

0:1 – Kojašević 37′, 0:2  – Jovetić 39′, 1:2 – Grigorjan 50′, 2:2 – Harojan 73′, 2:3 – Gazarjan 90”+4′

JERMENIJA: Arsen Beglarjan, Varazdat Harojan, Taron Vokanjan, Gor Malakjan, Markos Pizeli (od 81. Kamo Hovhanisjan), Ruslan Korjan (od 59. Artur Sarkisov), Georg Gazarjan, Artak Grigorjan, Hrajr Mkojan, Henrik Mktarijan, Levon Hajrapetjan

CRNA GORA: Mladen Božović, Adam Marušić, Stefan Savić, Marko Baša, Filip Stojković, Nikola Vukčević (od 62. Elsad Zverotić), Aleksandar Šćekić, Marko Vešović (od 85. Stefan Mugoša), Damir Kojašević (od 73. Vladimir Jovović), Stevan Jovetić, Fatos Bećiraj.