Snažan otpor Sutjeske, Cedevita slavila u Nikšiću

Piše: Reprezentacija.me 688 pregleda Dodaj komentar

Sutjeske je sjajno igrala tri i po četvrtine u duelu sa Cedevitom, ali nije uspjela da napravi iznenađenje.

Zagrepčani su slavili, a odluka o pobjedniku pala u periodu od 35. do 37. minuta.

Tada su gosti kod rezultata 59:63 napravili seriju 13:2, stigli do plus 15 (76:61) za rutinski završetak meča.

Konačan rezultat ne odslikava pravo stanje na terenu, jer su Nikšićani igrali odlično.

Zaslužuju sve čestitke za otpor koji su pružili možda i najvećem favoritu za osvajanje titule.

Nemanja Vranješ je bio najefikasniji kdo Sutjeske sa 20 poena (trojke 9-5, osam skokova), a dvocifren je bio i Nikola Pavlićević (14).

Kod Cedevite istakli su se Miro Bilna sa dabl-dabl učinkom (20 poena, 13 skokova), Džejkob Pulen (18), Džejms Vajt (14) i Tomislav Zubčić (10).

Sutjeska – Cedevita 68:83 (18:23, 13:13, 23:18, 14:29)

Nikšić – Dvorana: SC „Nikšić”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Belošević, Juras (Srbija), Bijedić (BiH).

Sutjeska: Pavlićević 14 (2-1), Kruščić 1 (4-1), Kovač, Ćalasan 5 (2-1), Mugoša 3, Albijanić 7 (4-3), Vujović, Spasojević 6 (2-2), Čvorović, Žižić 8, Vranješ 20 (5-3), Šalić 4 (2-2).

Cedevita: Vajt 14 (4-4), Zubčić 10, Pilepić 3 (3-1), Babić 5 (2-1), Žganec, Musa 2 (2-2), Bilan 20 (3-2), Mazalin 6, Gordić 3 (3-3), Arapović 2, Pulen 18 (4-4).